Три загуби за българките в Италия

Катя Димитрова (Ню Уош Монтигарда)
24-02-2008 21:30 | Александър Сотиров

След като Филип Виденов със своя Солсоника Риети постигна страхотна победа над Лотоматика, останалите представители на България на Апенините нямаха такъв успех. Трите ни представителки при дамите допуснаха поражения.

Катя Димитрова и Ню Уош Монтигарда отстъпиха като гости на Джермано Зама Фаенза със 73-64. Монтигарда успя да бъде напред само през първите 10 минути, а от там до края на срещата домакините не изпуснаха контрол над мача. Димитрова игра 15 минути за гостите и успя да реализира 6 точки. 182-сантиметровия гард добави 1 открадната топка и 1 асистенция.

Пуул Коменсе и Гергана Славчева също записаха поражение. Тимът на бившата звезда на Флорида Интернешънъл Юнивърсити загуби като гост на Кариспе Ла Специя с 57-50. Интересен факт е, че Славчева защитаваше именно цветовете на Ла Специя. Гери завърши с едва 3 точки за 24 минути. Тя добави към статистиката си 4 борби, 3 откраднати топки и 2 асистенции.

Катя Янчева и Фотоаматоре Фирензе пък загубиха от Кантина Социале Брони със 74-68.