Монтепаски разказа играта и на шампиона

МакИнтайър с 4 тройки (сн: menssanabasket.it)
28-02-2008 10:16

Отличният пробив на Монтепаски Сиена в Евролигата продължава, след категорична победа този път над не кой да е, а действащия шампион Панатинайкос - 84-75. Така италианският тим е вече с единия крак в четвъртфиналите - той оглавява класирането в Група D от Топ 16 вече с три победи от три мача (общо 7 поредни победи, като добавим и последните от първата фаза!). Точно на половината път от борбата в групата еврошампионът пък е с незавидния актив от 1 победа и 2 загуби и продължаването му напред е застрашено.

В срещата в Сиена отборът на Монтепаски доминираше и в защита, и в нападение. Италианците принудиха съперниците си да направят цели 20 грешки, а самите те реализираха 14 далечни стрелби от общо 25 опита. Особено важни бяха двете поредни тройки, които Шон Стоунрук наниза от крилото в последните 5 минути - те окончателно решиха мача.

Бутси Торнтън бе най-резултатен за победителите с 23 точки, Терел МакИнтайър добави 13, Ромен Сато - 11, а Стоунрук - 10. МакИнтайър, Торнтън и Стоунрук бяха автори на 10 от успешните стрелби от разстояние на своя тим, от 17 опита на тримата.

Панатинайкос водеше в резултата в отделни моменти на мача, но не можа да спре успешните серии на домакините, които отново ги извеждаха напред. Центърът Майк Батист вкара най-много за "Зелените" - 20 точки, Димитриос Диамантидис записа 17, а влезлият отново като резерва Шарунас Ясикевичус - 16.