Балкан бие Рилски спортист за четвърти път

Сантос Мартинес с 26 точки за Рилски спортист
01-03-2008 22:25

След загубата на ЦСКА вчера от Лукойл Академик и победата над Рилски спортист днес с 85-75, Балкан вече има две победи аванс във временното класиране пред следващите го тимове на „червените” и Спартак от Плевен. Играчите на старши треньора Георги Младенов не допуснаха нито веднъж гостите от Самоков да поведат в мача и се добраха до победа номер 16 в шампионата. След 4 поредни загуби тимът от Ботевград най-после спечели и се утвърди на еднолично на трета позиция в мъжката А-1. За последно ботевградските баскетболисти победиха като гости Черно море във Варна на 9 февруари.

Без да блестят с играта си, Балкан поведоха от самото начало като на полувремето имаха аванс от 10 точки (47-37). Високите играчи на гостите Мико Голубович и Асен Саралийски вече бяха натрупали по 4 лични нарушения, което значително даваше предимство на домакините в играта под коша.

Гостите намалиха до 56-51 във 26-та минута от мача, но последваха 11 безответни точки за домакините за 67-51 след 30 минути игра в пълната отново до краен предел зала „Балкан”. Това бе и най-голямата разлика, регистрирана в мача в полза на домакините. 4:35 преди края чрез успешна стрелба на Мико Голубович Рилски спортист намали до 9 точки, но това бе и най-много което те успяха да сторят в тази среща. Последваха два коша на братя Лилови и разликата стана 13 точки, а до финалната сирена така и не падна под 10 точки.

Бобан Билбия вкара рекордните си за сезона 20 точки и бе най-резултатния играч в отбора на Балкан. Иван Лилов добави 19, а Дуейн Мортън и Павле Болковац се отчетоха с по 13 точки.

Въпреки загубата, гостите се бориха мъжки до последно и показаха добър баскетбол. Крилото им Сантос Мартинес също счупи собствения си рекорд от отбелязани точки – 26, а освен това грабна и 11 борби за втория си дабъл дабъл този сезон. Мико Голубович не пропусна нито веднъж в стрелбата за две точки (7/7) и завърши с общо 15.

Гостите обаче загубиха основен елемент от играта, а именно борбата под коша. Те овладяха само 22 топки срещу 32 на съперника.

В сряда Балкан пътува до Ямбол за интересен двубой срещу играещия все по-добре тим на Иван Чолаков, докато Рилски спортист ще приеме Лукойл Академик в Самоков.