Шеста поредна победа за Дунав 2007

Нойков отново най-резултатен - 29 точки
02-03-2008 19:31

Дунав 2007 постигна поредна победа в шампионата на Втора А-1. Днес русенци спечелиха без големи проблеми мача си срещу Спартак МВР с 99-81.

Първата част в софийската зала "Триадица" бе най-равностойна като след нея домакините все още бяха близо, 21-24. През втората обаче благодарение на по-добрата си защита и няколко тройки на Нойков и Костов гостите от Русе успяха да се откъснат напред с 16 точки. В последната секунда на полувремето Янчев отбеляза тройка за домакините и намали на 39-52.

Третата част отново бе равностойна. Играчите на Спартак МВР неистово се опитваха да догонят съперника си, но успяха да намалят само веднъж до 9 точки. В останалото време Дунав 2007 поддържаше разлика от 12-15 точки. Преди последната част авансът им бе 12 и въпреки новите опити на домакините те не ги допуснаха дори да се доближат и да направят мача по-интересен. Така русенският състав спечели шеста поредна победа.

Павел Нойков доказа за пореден път класата си. Той завърши с 29 точки, 5 асистенции и 4 борби и бе с основен принос за успеха. Добре му партнираха Ники Господинов с 22 точки и 8 борби и Калоян Костов с 18 точки.

За домакините Даниел Дончев бе най-резултатен с 26 точки.