Новицки контузи Кириленко, но Юта победи

Кириленко пада след фаула (AP Photo/Utah Jazz)
04-03-2008 07:51

След като само ден по-рано пропусна да донесе победа на Далас Маверикс като гост на ЛА Лейкърс, снощи Дирк Новицки окончателно влезе в ролята на грешник с груб фаул, с който извади от игра Андрей Кириленко. Но въпреки липсата на своя "AK-47", Юта Джаз запази достатъчно огнева мощ, за да отмъсти на Новицки и неговия отбор с домакинска победа със 116-110 в Солт Лейк Сити.

За Далас това е трета поредна загуба и втора поред в оспорван мач, след като предната вечер (както съобщихме) в Лос Анджелис Новицки изведе отбора до продължение с 30 точки и тройка в края, но фатално пропусна да вкара друга в края на допълнителните 5 минути.

Този път германецът вкара 23 точки, но извяите му в мача ще се запомнят по-скоро с контузията, която причини на Кириленко. Още преди да е изтекла половината от първата четвърт, при опит да вкара с поднасяне, играчът на Юта бе "съсечен" от Новицки с жесток удар по рамото и врата и се строполи на на пода. Въпреки че успя да изпълни двата си наказателни удара, Кириленко напусна играта и бе откаран в болница с контузия в дясното бедро. През второто полувреме, той се завърна в залата на инвалидна количка, но все още не е ясно доколко е сериозна травмата му.

Дирк Новицки логично бе бурно освиркан от феновете на "Джазмените", а съотборниците на пострадалия се хвърлиха на щурм и бързо натрупаха 21 точки преднина. Те обаче позволиха на отбора на Далас да се върне в мача и дори да поведе в последната четвърт, преди отново и окончателно да обърнат нещата в своя полза с решителна серия от 16-0 в последните минути. В тази последна част играчите на Юта бяха безгрешни при всичките си 18 опита от наказателната линия.

С най-голям принос за победата бе плеймейкърът Дерън Уилямс със 17 точки и 20 асистенции. Другата звезда на домакините Карлос Бузър пък беше най-резултатен с 28 точки. Той записа и 3 отнети топки - две от тях дойдоха, когато Бузър открадна топката от Новицки в поредни атаки в решителните последни минути. Мехмет Окур вкара 20 точки и хвана 12 борби.

Това е вече 26-а победа у дома на Юта Джаз този сезон, при само 3 загуби, което ги прави най-успешният отбор-домакин в лигата. "Джазмените" продължават и да оглавяват Северозападната дивизия с 38-22.

Далас Маверикс имат 4 победи, но сега вече и 4 загуби, откакто привлякоха в състава си Джейсън Кид. Той записа 19 точки, 4 борби и 9 асистенции в мача, а най-резултатен за гостите бе Джош Хауард с 25 точки.