Олимпиакос се завърна в борбата за четвъртфиналите

Лин Гриър завърши с 27 точки (euroleague.net)
07-03-2008 00:39

Олимпиакос Пирея се завърна в борбата за място в четвъртфиналните плейофи, след победа с 82-87 над Макаби Елит във вторник вечерта в Нокиа Арена”, Тел Авив. В началото на четвъртата част „червените” губеха с 10 точки в резултата, но след серия от успешни атаки и силна защита, довели до 12-2 в тяхна полза, успяха да изравнят 75-75, по-малко от 4 минути преди края на мача. От този момент нататък играта тръгна кош за кош, за да се стигне до последната минута на двубоя, когато Лин Гриър отбеляза 4 наказателни удара, на които Макаби нямаше с какво да отговори, донесли ценната победата за гостите. С нея Олимпиакос подобри актива си на 2 победи и 2 загуби в група F от Топ 16 на Евролигата. Макаби има същия актив, но остава пред гърците в класирането, след като в първия двубой между двата тима спечели с 8 точки разлика.

Домакините контролираха играта през по-голямата част от времето, водени от добрата стрелба на Дейвид Блутентал. Те водеха с 10 точки през втората част, но допуснаха разликата да бъде намалена на 6 до почивката (50-44). През тетата част те стигнаха и до 14 точки разлика (67-53), но силната стерлба от линията за три точки (11-22) помогна на Олимпиакос да обърне мача, печелейки последната четвърт с 11-26.

Лин Гриър отбеляза най-много точки за победителите- 27, като подаде и 6 асистенции. Към тях Марк Джексън добави 15 точки, а Панайотис Василипопулос завърши с 10.

За Макаби най-резултатен бе Блутентал с 19 точки. Терънс Морис и Естебан Батиста отбелязаха по 15, като към приноса си Морис добави и 10 борби, а Батиста – 8. За състава на домакините добре се представиха и Уил Байнъм с 13 точки и Вонтиго Къмингс, завършил с 8 точки и 7 асистенции.

Следващата седмица Олимпиакос гостува на Жалгирис Каунас, а Макаби пътува за Мадрид, за да се срещне с Реал.