Рокетс печелят 18-а поредна победа

Трейси Макгрейди вкара 41 (Getty Images)
09-03-2008 12:02

Трейси Макгрейди отбеляза 41 точки , с 6 по-малко от рекорда си за сезона, и подаде 9 асистенции за 18-тата поредна победа на Хюстън Рокетс, този път като домакин на Ню Орлиънс Хорнетс, с резултат 106-96. Макгрейди завърши със стрелба 17-27, като отбеляза и 3 тройки от 8 опита, с което помогна на Хюстън да подобри постижението си в стралбата за 3 точки от този сезон, като целия отбор вкара общо 14 тройки в мача.

Хюстън (42-20) записаха 12 поредна победа у дома и имат 22 спечелени мача от последните 23 играни срещи. Също така от началото на 2008 година те имат актив от 27 победи и 4 загуби, с което се изкачиха на трето място в силната западна конференция.

Братовчедът на Винс Картър имаше основен принос за победата в този мач. Още в първата четвърт той отбеляза 10 точки, но отборът му губеше след края й с 23-20. През втората част Хюстън направи много силна серия 20-2, отново благодарение на силната игра на Макгрейди. Той завърши първото полувреме с 22 точки, при стрелба 9-12, за да даде преднина от 13 точки за отбора си (59-46), преди почивката.

Също така втората четвърт ще се запомни и със силната стрелба от разстояние на двата отбора. Хюстън  вкараха 9 от 13-те си опита от линията за 3 точки, а Ню Орлиънс успяха при 7 от 12, като имаше момент, в който 7 последователни коша бяха от тройката.

Крис Пол поведе Хорнетс след почивката и отборът му успя да стопи преднината на домакините, като 2 минути преди края на третата четвърт Ню Орлиънс изоставаха само с 5 точки (77- 72). Два коша на Луис Скола и Макгрейди обаче отново увеличиха разликата до 81-72 преди последната четвърт, в която Хюстън успя да запази преднината си и да удържи победата.

Пол завърши с 37 точки и 11 асистенции за Хорнетс, които бяха спечелили последните си 6 мача преди тази загуба, а Рейфър Олстън добави 20 към приноса на Макгрейди за Хюстън.