Данчо Бозов с победа в Испания

Йордан Бозов
15-03-2008 10:37

Отборът на Йордан Бозов, Форд Бургос постигна победа в поредния кръг от първенството на Втора Испанска дивизия. Като домакини в зала Полидепортиво Мунисипал Ел Плантио Бозов и съотборниците му победиха Сиудад де Уелва с 89-61.
Българинът започна титуляр и престоя общо 20 минути на терена. За това време той успя да запише 7 точки, 4 борби и 2 асистенции.
Иначе срещата за Бургос започна много добре, като домакините си осигуриха победата още в първата част. В нея те бяха на висота и след края й водеха с 27-7. Въпреки че гостите намалиха пасива си с две точки до полувремето, след третата част, която Бургос спечели с 25-11 интригата бе окончателно убита.
Диего Гарсия бе най-резултатен за домакините с 19 точки. Звездата на тима Диего Ло Грипо и Мартин Лейва добавиха по 15.
За гостите от Уелва Антонио Маркес се отчете с 20 точки - най-много в мача.
След този успех Форд Бургос заема 13-то място в класирането с 9 победи и 15 загуби.