Отлична Николовска във втора испанска дивизия

Румяна Николовска
16-03-2008 09:31

Арксил Комервия на Румяна Николовска вкара отборно 38 точки в последната четвърт и спечели победа с 96-78 над Изолукс-Корсан Алкобендас във втора испанска дивизия за жени. Българката бе една от най-добрите на терена за своя тим и въпреки, че не започна мача вкара 15 точки, подаде 4 асистенции и овладя 3 борби за деветия успех на Арксил Комервия в тазгодишния шампионат. Те обаче са доста далеч от участие в плейофите за влизане в елитната LF в Испания и пет кръга преди края на редовния сезон нямат шансове да го сторят. За сметка на това в същата група Гарбапром Бембибре на Теодора Ангелова има голяма вероятност ще участва в тях въпреки, че паднаха снощи от Могуерза със 61-74. Те са на четвърто място във временното класиране, а бившата състезателка на ЦСКА игра 4 минути при загубата на отбора си.

В първа испанска дивизия Теодора Петрова с отбора си Бургос претърпя поражение с 26 точки разлика като гост на Промосионес Санта Еулалия (66-92). Българката игра само 3 минути и не успя да отбележи, а загубата закотви Бургос на последното място в LF. Шест кръга преди края на шампионата шансовете на отбора на Петрова да се задържи в елита стават все по-минимални.