"Гларуса" спаси ЦСКА

Христо Николов
16-03-2008 21:19 | Александър Сотиров

ЦСКА спечели инфарктно срещу Ямбол в първи мач от 1/4 финалите за Купа Леденика. Армейците надвиха гостите си с 89:85, като до голяма степен победата бе подпечатана от Христо Николов. "Гларуса" заби решителна тройка 10 секунди преди края на срещата, с което даде преднина от 3 точки на своите в самия край на срещата.

Росен Барчовски заложи на изненадата, като заложи на младия Галимир Томов в стартовата петица. 194-сантиметровия юноша на вечния враг Левски завърши с 4 точки и 5 борби за 24 минути игра.

Звездата на днешната среща, и човека с най-голям принос за победата категорично бе Христо Николов. 198-сантиметровия бургазлия наниза 25 точки, между които тройка, с която предреши изхода на срещата. "Гларуса" добави и 5 борби, 7 завършващи подавания и 2 пресечени паса за 32 минути.

Капитанът Георги Давидов завърши с дабъл-дабъл като резерва - 16 точки и 11 борби. Джош Уошингтън наниза 4 тройки за общо 14 точки, а другия американец в тима Лавел Пейн остана с 12 точки, 5 борби и 2 чадъра.

За гостите от Ямбол най-резултатен бе украинецът Вадим Река с 21 точки, към които прибави 10 борби. Кирило Скуматов и Мартин Хорозов бяха другите играчи с двуцифрен точков актив - съответно 12 и 14 точки.

Втората среща между двата тима е на 18 Март от 18.00 в зала Диана.