Левски стана първият полуфиналист за купа "Леденика"

Славейков бе най-добър за Левски
18-03-2008 21:23

Отборът на Левски стана първият полуфиналист в турнира за Купа България. Това стана факт след като днес сините записаха втора победа срещу Рилски Спортист. В мястото, където ще се проведе и финалната част от турнира - Арена Самоков - Левски спечели трудно с 79-75.

Домакините стартираха вихрено срещата. Решени да докарат нещата до трети мач играчите на Рилски Спортист, започна със серия от 11-0. След това Левски се поокопитиха и постепенно отборът започна да намалява пасива си. Така се стигна и до резултат 23-19 след края на първата част.

Левски поведе за първи път в мача при 25-23. Оттук нататък в тази част мачът се развиваше равностойно и така се стигна до резултат 40-40 на полувремето.

Третата част започна по-силно за гостите. Домакините играеха слабо и допускаха доста грешки. В тези минути Асен Саралийски напусна за пет лични нарушения, а лидерът на Рилецо Александър Груев пък се оплакваше от контузия, което му попречи и за по-нататъшна добра игра от негова страна. Така Левски поведе с 67-58 в 28-та минута. Все пак домакините успяха да намалят до три точки след края на третата четвърт.

В последната част Левски продължи да води с малко. Играчите на сините поддържаха аванс, но домакините бяха близко и запазваха шансовете си. Минута преди края Рилецо успя да намали до три точки, но не успя да се възползва от шансовете си и в крайна сметка допусна загуба и така отпадна от турнира. Все пак трябва да се похвали представянето на тима, който въпреки многобройните проблеми с травми, дори и по време на мача, успя да се противопостави по достоен начин на втория по сила отбор в първенството.

Един от най-добрите са мачове, откакто дойде, изигра доминиканецът Сантос Мартинес. Той завърши с 26 точки и 6 борби. Добре игра и Бранко Миркович, който приключи със 17 точки и 5 борби, а капитанът Александър Груев вкара 10.

За Левски най-резултатен бе Станислав Славейков, който отбеляза 22 точки. Асен Великов вкара 13, а Веселин Веселинов - 12.

Левски ще трябва да изчака, преди да разбере съперника си на полуфинала. Това ще е един измежду отборите на Балкан и Черно море Еврохолд. Те стигнаха до трети мач, който ще се играе в Ботевград.