Все пак ще има българско участие във финалната осмица на УЛЕБ

Божо и Памеса отиват в Торино
19-03-2008 21:51

Поне един българин ще участва във Final 8 на УЛЕБ Kъп. Това е младият Божидар Аврамов. Отборът му – Памеса Валенсия – се наложи днес с убедителния резултат 93:70 над Задар в собствената си зала пред 6000 зрители. Така испанският тим, с участието на младия варненец, стана последният класирал се отбор за четвъртфиналите на втория по сила европейски турнир.

Рубен Дъглас поведе отбора на домакините, вкарвайки 6 от деветте си опита от тройката. Той вкара общо 28 точки, овладя 4 борби, като прибави и 3 асистенции и 3 борби за най-висок коефициент в срещата – 31. Фред Хаус добави 14, вкарвайки 4/4 от тройката, а Шамонд Уилямс „достави” 10 асистенции. Хаус започна силно, вкарвайки 3 тройки, което даде преднина от 7 точки след първата четвърт – 28:21. Но благодарение на Брюър и Джонсън, Задар успяха да спечелят вторите 10 минути и на почивката резултатът беше само 4 в полза на Памеса – 47:43. През третата част Дъглас стана героят за испанците. През нея той отбеляза 16 точки и след 30 минути резултатът вече беше цели 21 за домакините – 72:51. През последната част гостите нямаше как да наваксат и накрая таблото показваше 93:70.

Нашето момче влезе в игра 2:15 минути преди края, стреля тройка, но изтърва, a след това подаде 2 асистенции. Въпреки че е роден през 1990 г., Божидар успя да се утвърди в групата на мъжкия отбор и все пак в един от четвъртфиналите ще има българско участие. Памеса ще се изправи срещу друг испански отбор – Ховентут Бадалона – на 10-11 април в Торино, където ще се проведе Финалната осмица.