Кадетките губят от Румъния втората контрола

Загуба за кадетките във втората контрола с Румъния
23-03-2008 16:57

Кадетките на България (16) загубиха втората си контролна среща с отбора на Румъния (16), играна по-рано днес в зала „Дечко Стефанов” в Търговище. След убедителната победа с 23 точки снощи, баскетболистките на Борислава Мандур и Ивайло Христов днес загубиха със 60-68.

След равен резултат на почивката, гостенките използваха силна защита в третата част и позволиха на българките да отбележат само 7 точки. Те натрупаха аванс, който поддъжаха до самия край на срещата. В последната четвърт все пак България се вдигна на щурм, но не успя да съкрати дистанцията на повече от 4 точки. За това спомогна и слабото изпълнение на наказателни удари на нашите баскетболистки. Те пропуснаха 17 пъти, което със сигурност щеше да промени изхода на двубоя.

Както и вчера, много добре за България игра Памела Дечева, вкарала 26 точки. За гостенките от Румъния Кристина Биджика и Оксандра Митрой завършиха съответно с 12 и 10 точки.

Съдии отново бяха Сергей Арнаудов и Стефан Серафимов, а срещата бе наблюдавана от около 100 зрители.

България (16) – Румъния (16)  60-68 (20-19, 13-14, 7-15, 20-20)

България (16): Радостина Рашева 6, Памела Дечева 26, Надежда Иванова 12, Весела Ковачева 0, Теодора Григорова 0, Ивана Шикилева 4, Дора Севова 7, Александрина Джонева 5, Полина Василева 0, Деница Габровска 0, Ливия Василева 0, Бисера Пешкова 0