Драма и при най-малките в регион Добруджа

Дунав (момичета до 12 г.)
27-03-2008 18:42

С турнир в Търговище днес приключи борбата в регион Добруджа за момичета до 12 г. Убедителен първенец в групата е силистренският Доростол. Той беше спечелил двата си мача в първия турнир от пролетната фаза преди месец - срещу русенския Дунав (12) и варненския Черно море Одесос (12). Днес силистренските момичета също завоюваха две убедителни победи - над Лудогорец (12) и домакините от Светкавица (12).

Най-интересният мач днес обаче бе дербито в борбата за второто място, осигуряващо по-лесни съперници за зоналните турнири - Дунав (12), воден от треньорката Славея Златкова, и Черно море Одесос (12), начело с Маргарита Гечева. В решителен и равностоен сблъсък, след инфрактна развръзка, победата грабна Дунав (12), с 61-58. Русенки губеха на почивката със 7 точки разлика (28-35), а после и две от тях - Инес Расимова и Десислава Денкова - напуснаха играта за по 5 фаула. Съотборничките им обаче се мобилизираха и въпреки всичко изравниха резултата след третата четвърт, която спечелиха с 16-9. След това те направиха обратa пълен и спечелиха последната четвърт със 17-14, а с това и мача, въпреки усилията на връстничките си от Варна, които също играха добре.

Всички резултати от днес:

Регион Добруджа, момичета до 12 г. (Заключителен етап), срещи за 1/5 място, втори турнир