Отлична Славчева в последния кръг в Италия

Гери Славчева остава в серия А
31-03-2008 16:17 | Александър Сотиров

Българските представителки в първенството на Италия записаха добри мачове този уикенд. Гери Славчева и Катя Янчева записаха победи, докато Катя Димитрова регистрира поражение, и е почти сигурно, че Монтигарда ще играе в А2 догодина. Коменсе на Гери Славчева пък се спаси от вероятността да играе "плей-аут".

Пуул Коменсе разгроми като домакин Гестком Витербо с категоричното 77:54, а Гергана Славчева съвсем спокойно може да бъде определена за MVP на срещата. Българката наниза 25 точки, от които 15 бяха след стрелба от зоната за 3 точки (5 успешни от 7 опита). Към доброто си представяне Славчева добави 10 борби, 3 откраднати топки и 1 асистенция. Тя игра 37 минути.

В северната А2, Фотоаматоре Фирензе на Катя Янчева записа една от малкото си победи този сезон, налагайки се над гостуващия Пакело Сан Бонифасио със 67:48. Възпитаничката на Люис-Кларк Стейт изигра един от малкото си слаби мачове досега, вкарвайки скромните 6 точки. Въпреки това Катя успя да овладее 13 борби и да направи 1 асистенция за 32 минути игра.

Ню Уош Монтигарда на Катя Димитрова отстъпи като гост на Фард Наполи с 21 точки разлика - 69:48. Катето не попадна в стартовата петица на своя тим, а за 27 минути като резерва вкара 9 точки. Също така овладя 5 борби и открадна 1 топка.