Ямбол с ценна победа

Река отново с дабъл-дабъл
05-04-2008 20:10

Ямбол направи крачка към седмото място в класирането като надигра прекия си конкурент Рилски спортист. В един изнервен и оспорван двубой домакините успяха да наложат по-голямото си желание за победа и триумфираха при 97:91.

Началото бе добро за Ямбол, като след 3 атаки водеха с 6:0. След това обаче „зациклиха” и Рилски спортист поведени от Бранко Миркович бързо обърнаха резултата, след серия 0:10. Сръбският плеймейкър показа завиден мерник и вкарваше от всяка една позиция. Добре му партнираше и Мартинес. Така за 10 минути гостите успяха да натрупат 15 т. преднина, 19:34.

Втората част Ямбол заиграха по-мобилизирано и бавно започнаха да топят пасива си. Силно заигра влезлият като резерва Река, а Говедаров организираше добре атаките. За жалост на Ямбол стрелбата им от зоната за 3 точки бе ужасяваща. В крайна сметка те наваксаха 11 т. в разликата и първото полувреме завърши при 50:54.

След почивката ямболци продължиха да топят преднината на съперника си и след 4 минути игра в третата част резултата бе изравнен – 58:58. Ямбол продължиха да налагат играта си, но така и не успяха да спрат Миркович и Мартинес, за да успеят да „дръпнат” с по-голяма разлика. Третата четвърт завърши с 5 т. аванс за домакините – 74:69.

Последните 10 минути се превърнаха в баскетболен трилър. След като Ямбол успяха на няколко пъти да поведат с 6 т., но не се възползваха от ситуацията, направиха няколко грешки, за да се стигне до 1:40 мин преди края на мача, когато резултата бе изравнен – 90:90. Домакините обаче показоха по-здрави нерви и успяха да затворят мача при 97:91.

За Рилски спортист с най-много точки завърши Бранко Миркович – 35 (5 тройки), а Мартинес добави 24.

Топ реализатор за Ямбол е Говедаров с 23 т. и 7 асистенции, Мартин Хорозов добави 18, а Река отново е с дабъл-дабъл 18 т. и 14 борби.