НСА спечели втората четворка при жените

13-04-2008 21:25 | Александър Сотиров

НСА записа петата си поредна победа в женската Втора А-1 и спечели първото място кръг преди края. В собствената си зала, студентките се наложиха над гостуващия тим на Черно Море Одесос Варна със 17 точки разлика – 98:81

Домакините наложиха волята си още от самото начало на срещата, като не изпуснаха инициативата до самия край – 24:16 през първите 10 минути, а след това 26:22, за да се стигне до 12 точки разлика на полувремето – 50:38.

През второто полувреме нещата не се промениха кой знае колко, като изключим факта, че треньорите дадоха шанс за изява на абсолютно всички състезателки.

Най-резултатна за НСА бе Гергана Колева, която отбеляза 29 точки. Тя реализира 5 тройки, и добави 7 борби и 4 откраднати топки. Кристина Николова остана с 19, а Катерина Рудева добави 11 и 5 асистенции. Галина Стоянова се включи добре като резерва, вкарвайки 16 точки за 17 минути игра.

За Черно Море Антоанета Стойкова отбеляза 22 точки и овладя 8 борби. Станислава Станкова вкара 28, а Зорница Найденова остана с 13. Така НСА продължава да е на първа позиция с пълен актив 5 от 5, докато Черно Море са втори с 3 победи и 2 загуби.

В последния кръг на 20 април НСА гостува в Севлиево на местния Раковски, докато Черно Море ще пътува за Сливен за мач срещу Тони 7