Берое 07 надви "Рилецо" в спор за третото място

Бачкова с 5 тройки в коша на Рилски спортист
16-04-2008 22:42 | Александър Сотиров

Берое 07 записа разгромна победа над гостуващия Рилски спортист. Заралийки се наложиха с 26 точки разлика – 90-64, с което записаха втори пореден успех в първенството, и се бетонираха на третото място в класирането. Загубата пък бе втора поредна за "Рилецо".

Интрига в мача имаше само през първите 10 минути, които завършиха с 1 точка преднина за Берое 07. През втората четвърт домакините дръпнаха с 12 – 45-33 на полувремето. Третата четвърт завърши наравно, докато през четвъртата тимът от Стара Загора отново се развихри и с 24-10 си подпечата разгромния успех.

Капитанката на Берое 07Албена Бачкова – изигра един от най-силните си мачове през сезона. Ветеранката наниза 32 точки, от които 5 тройки, хвана 4 борби и подаде 8 асистенции, за общ коефициент 40. Центърът Златина Калоферова завърши с дабъл-дабъл – 12 точки и 11 овладени топки. Нели Пашева вкара 17 точки, а Жанета Жельова добави 13. Ралица Нанева бе единствената от стартовата петица, която остана с по-малко от 10 точки – 9. Нанева направи и 7 грешки, и явно напоследък не е в добра форма.

За Рилски спортист отново с най-много точки и борби бе Агнеса Дойчинова. 193-сантиметровият център вкара 20 точки и овладя 11 отскочили топки, но също направи и цели 7 технически грешки. Другата висока под коша – Ралица Василева – завърши с 16 точки за "Рилецо", а Христина Иванова добави 13 и 3 асистенции.

Това бе 10-а победа за Берое 07 през този сезон. В актива си старозагорския тим има също толкова поражения, докато Рилецо има 9 победи и 11 загуби.