Митко Ангелов продължава битката за плейофите

Димитър Ангелов (Олимпия Лариса)
16-04-2008 23:27

Българският национал Димитър Ангелов и неговият гръцки тим Олимпия Лариса продължават да са в ожесточената битка за последното, осмо място в елита, даващо право на участие в плейофите. Лариса постигна важен успех с 96:67 над Олимпиада Патрон, и след като трите му основни конкурента загубиха в днешния 24 кръг, Олимпия вече е девети с равни показатели със седмия Егалео, осмия АЕЛ и десетия АЕК.

Лариса нямаше никакви проблеми срещу Патра и още в началото започна да трупа преднина. Първата част завърши при 22:11, полувремето вече при 48:29, а второто започна със серия от 10:0 точки за домакините. След 35 минути Лариса вече водеше със 77:49 и крайният изход на срещата не изненада никого.

Митко Ангелов допринесе много за победата, като само за 19 минути на паркета реализира 11 точки. Българското крило игра главно във втората и четвъртата част и добави към актива си пет борби, асистенция и две откраднати топки. Фанис Кубурас бе най-резултатен с 16 точки за успеха, Майкъл Кинг добави 15.

До края на редовния сезон в Гърция остават два кръга, като Лариса приема АЕК на 19 април и гостува на Паниониос на 23 април. Програмата на Егалео обаче включва мач с Арис, а тази на АЕЛ – с Панатинайкос и Маруси.