Кливлънд, Ню Орлиънс и Юта с победи в плейофите на НБА

Крис Пол започнa ударно плейофите (АР photo)
20-04-2008 12:19

Воден от мегазвездата ЛеБрон Джеймс, отборът на Кливлънд Кевълиърс победи Вашингтон Уизардс в първия кръг от плейофите в НБА. „Кавалерите” се наложиха с резултат 93:86. „Краля” вкара 32 за победата, а литовската звезда Жидрунас Иглаускас добави 22 точки и 11 борби. С невероятна успеваемост в края на мача – 12/15 за Джеймс, отборът му успя да изравни резултата – 84:84 при оставащи 1:47 минути до края. След като „магьосниците” не успяха да отбележат, Джеймс направи бърза атака и повиши разликата на 88:84 при оставащи 55 секунди. През четвъртата част Уизардс стреляха катастрофално – 4/20 и така „кавалерите” поведоха с 1:0 в серията.

Вторият на Запад - Ню Орлиънс Хорнетс победи седмия Далас с резултат 104:92. Един от основните фаворити на титлата MVP този сезон – Крис Пол завърши с 35 точки и 10 асистенции за да изведе отбора си до победата. Добре се за „стършелите”, които спечелиха след изоставане от 12 на почивката, се представи и Тайсън Чандлър, който записа 10 точки и 15 борби. Звездата на „маврите” Дирк Новицки постигна 31 точки и 10 борби но те не бяха достатъчни за победа. Така Ню Орлиънс повеждат с 1:0 в серията и с нетърпение чакат следващото си домакинство.

В последния мач за първата плейофна вечер Юта Джаз надигра Хюстън Рокитс с 93:82. Андрей Кириленко вкара 21, а Карлос Бузър добави 20 точки и 16 борби за победата на „джазмените” в първия мач. Двата отбора се срещнаха в първия кръг и миналата година, когато Юта победи след драма в 7 мача. За победата от пейката добре се включи Кайл Корвър с 11, а Дерън Уилямс записа 20 точки и 10 асистенции. За „ракетите” Шейн Батие вкара най-много – 22, а Трейси МакГрейди добави 20 за отбора си, чиято стрелба беше ужасна – 29/79 – 36%.

Следващите мачове на двойките ЮтаХюстън и КливлъндВашингтон са рано сутринта във вторник, а Ню Орлиънс и Далас играят втория си мач на следващия ден.