Левски поведе на Ямбол с 1-0 в четвъртфинален плейоф

Веселин Веселинов с 23 точки и 4 борби
26-04-2008 21:01 | Любомир Нешев

След като пропусна първия кръг, отборът на Левски започна с победа участието си в плейофите на шампионата. Днес в студената зала Триадица домакините успяха да се наложат над Ямбол с 91-78 след трудно първо полувреме.

Срещата започна равностойно и до средата на първата част резултата бе равен. След тройка на Дурчев гостите поведоха за първи път с 15-12, но Левски бързо обърна резултата с пет поредни точки. До края на частта двата тима си разменяха водачеството няколко пъти, като в крайна сметка гостите се оттеглиха с аванс от 24-23 след първите десет минути.

Втората част вървеше отново равностойно до 35-та минута. Тогава при резултата 32-32 домакините направиха серия от 8-0 само за една минута, което разгневи треньора на гостите да смени наведнъж цялата си петица на терена. Така Левски поведе с 40-32 и въпреки, че за момент гостите намалиха с малко, края на първото полувреме дойде с комфортен аванс за домакините от десет точки, 51-41.

Началото на третата част бе добро за Ямбол. След чудесни изяви те успяха да намалят до три точки, 55-52, след забивка на Маринов. Още в следващата атака обаче Златин Георгиев отговори с тройка, а след още няколко негови добри пробива и подавания домакините отново натрупаха аванс. Така той стигна 14 точки в края на частта след няколко грешки от страна на гостите.

Още в началото на последната четвърт стана ясно, че гостите няма да имат сили да се върнат в мача. Още в първата атака Радионов открадна топката на Говедаров и отбеляза и общо взето си пролича как ще протече двубоя до края. Левски контролираше нещата на терена и не позволи разликата да падне под десет точки нито веднъж до края и така се поздрави с успеха в първия двубой от четвъртфиналната серия.

Веселин Веселинов се представи много добре и завърши с 23 точки и 4 борби. Станислав Славейков приключи с 16 точки и 8 борби, а Златин Георгиев с 15 и 4 асистенции.

За гостите се отличиха Вадим Река с 19 точки и 15 борби и донякъде младия Павел Маринов с 14 точки.