Орландо елиминира Торонто, за пръв път във втория плейофен кръг от 1996

Дуайт Хауърд (AP Photo)
29-04-2008 10:52

Дуайт Хауърд доказа прякора „Супермен”, който той получи по време на мача на звездите през февруари.

Хауърд за трета поредна среща направи 20-20 постижение с което помогна на отбора си Орландо Меджик да победи със 102-92 Торонто Раптърс и с това да приключи серията с 4-1.

Орландо се класира за първи път във втория кръг на плейофите от сезон 1995/96 година, когато все още в отбора бяха Шакил О’Нийл и Пени Хардуей.

Хауърд завърши с 21 точки, 21 борби (10 в нападение)  и 3 блока. Така той стана едва петия играч в историята на лигата, който прави последователни 20-20 постижения в плейофите.

Орландо ще играе с победителя от двубоя Детройт Пистънс-Филаделфия 76ърс в полуфинала на източната конференция. В момента тяхната серия е равна – 2-2.

„Кука” на Крис Бош над Хауърд докара разликата до само 2 точки в полза на Орландо (84-82) 6:01 преди края. Но Меджик не им позволи да се приближат по-близо и след две последователни тройки на Кийт Богънс направиха серия от 11-2 с което 2:30 преди края резултата стана 95-84.

След като губеха с точка на полувремето, Орландо поведоха в третата част след кош на Хидайет Тюркоглу и влязоха в последната четвърт с 6 точки аванс 74-68.

По-рано през деня турската звезда стана четвъртия играч в историята на клуба, който печели наградата за най-прогресиращ състезател в НБА за годината. Той прави средно по 19.5 точки, 5.7 борби и 5.0 асистенции, най-добри в кариерата му в лигата.

Бош вкара 16 точки и грабна 9 борби за гостите, а арежентинската звезда Карлос Делфино завърши с 14 точки. Торонто имаха сериозно проблем в подкошието, където домакините доминираха с 55-37 овладени топки.