Лейкърс елиминира Денвър, Атланта изравни на фаворита Бостън

Брайънт блести за Лейкърс (AP Photo)
29-04-2008 11:55

Коби Брайънт вкара 14 от своите 31 точки в последните 5:30 минути за четвъртата поредна победа на Лейкърс над Денвър, с което сложи точка на серията. Като гости „езерняците” се наложиха със 107-101 и се класираха за полуфиналите на Западната конференция, където чакат победителя от двубоя Юта Джаз- Хюстън Рокетс. Джаз водят с 3-1.

Пау Гасол добави 21 точки за успеха на Лейкърс, които печелят серия на нула за първи път от 2002 година, когато на финала победиха с 4-0 Ню Джърси Нетс.

Брайънт вкара 9 поредни точки в края и изведе своите напред с 97-96, а 2:37 до финалната сирена Люк Уолтън с тройка направи резултата 100-96.

Маркъс Кемби от Денвър вкара първите си точки в мача 33 секунди преди края с нестандартна за него тройка и намали на 103-101, но веднага след това забивка на Гасол и два наказателни удара на Брайънт само затвърдиха успеха на Лейкърс.

В Атланта пък местният Хоукс не се предава лесно и след втора поредна победа (97-92) над основния фаворит за титлата в НБА Бостън Селтикс вече резултата в серията е изравнен – 2-2.

Джо Джонсън вкара 35 точки, 20 от които в последната четвърта част, а героят от предния мач Джош Смит завърши с 28 точки и 7 блока.

Хоукс влязоха в плейофите в последния момент и имат най-слаб актив от всички отбори, класирали се за тях (37-45). Бостън пък завършиха с най-добър резултат редовния сезон (66-16) и на два пъти по време на срещата водеха с двуцифрен аванс.

След кош на Смит, Хоукс поведоха с 81-79, а Джонсън вкара 9 поредни точки в най-решителните моменти в края на срещата. Смит вкара 2 наказателни удара 26 секунди преди края, с което Атланта бе напред 93-87, а след него Джонсън направи и сложи точка на спора.

Рей Алън и Кевин Гарнет бяха най-резултатни за Бостън съответно с 21 и 20 точки.