Лукойл Академик отстрани Рилски спортист

Лукойл се класира без проблеми на полуфинал
29-04-2008 21:49

Лукойл Академик продължи победната си серия в българския шампионат и след успех със 105-77 над Рилски спортист се класира за полуфиналите в тазгодишните плейофи на страната. В Арена Самоков „студентите” бяха затруднени до максимум през първото полувреме, което спечелиха само с 5 точки (48-43).

Играчите на страши треньора Петко Делев поведоха с 4-2 след 1 минута игра, но това бе единствения и последен път в срещата в който те бяха напред в резултата. Последваха 9 поредни точки на гостите и 11-4 в тяхна полза по средата на първата четвърт. Най-голямата разлика от 9 точки за Лукойл Академик в първата част дойде след кош на Тодор Стойков 2 секунди преди нейния край за 23-14.

Домакините обаче най-вече чрез Александър Груев и Мико Голубович, които се представяха успешно в нападение намалиха до само 2 точки (37-39) 2:54 преди почивката.

Второто полувреме стартира с две поредни тройки на Ненад Чанак и Тодор Стойков и бързо разликата на електронното табло стана двуцифрена в полза на гостуващия тим. Серия от 10-0 във втората половина на третата част реши окончателно срещата за Лукойл Академик, които водеха в 27-а минута със 72-52.

В последната част състезателите на домакините вече бяха се примирили със загубата и не полагаха особено голямо старание в защита. Така закономерно Лукойл Академик затоври мача и се класира напред в плейофите.

За отбелязване в отличната игра на Груев, вкарал 28 точки и рекордните за сезона 7 тройки от само 9 опита. Той завърши с най-голям коефициент в мача – 29.

Мико Голубович направи петия си дабъл дабъл за сеозна след 17 точки и 11 овладени топки.

За гостите от Лукойл Академик Перо Антич отбеляза 22 (4/4 от тройката), а американците Уили Дийн и Лари О’Банън добавиха по 20 точки.

Рилски спортист имаха преимущество в борбите (28-25), но направиха два пъти повече грешки от своите съперници (26-13).

Рилецо приключи участието си в първенството на страната, докато Лукойл Академик среща на полуфинала победителя от серията между Спартак Плевен и Черно море Еврохолд. Двата тима се победиха по веднъж и единствени ще премерят сили други ден в мач номер 3.