Орландо се връща в играта с успех в мач номер 3

Рашард Люис с най-силния си мач в плейофи (AP)
08-05-2008 12:59

Орландо Меджик победиха у дома Детройт Пистънс със 111-86 и вече изостават само с 1-2 в полуфиналната серия на Източната конференция на НБА. Героят за Орландо в тази среща бе тежкото крило Рашард Люис, който вкара рекордните за плейофен мач в кариерата си 33 точки, а към тях добави 6 борби и 5 асистенции за отличния коефициент 39.

Освен загубата, повод за тревоги в лагера на "Буталата" е и контузията на основния плеймейкър Чонси Билъпс. Още 4-ата минута на мача, след опит за пробив, той се сблъска с Джамийр Нелсън от домакините, при което кракът на Билъпс се закачи за този на Нелсън. Гардът на Детройт падна на пода в очевидни болки и напусна мача с разтежение на бедрото. До момента Билъпс беше вкарал по 17.5 точки средно на мач в плейофите и цели 28 срещу Орландо в мач номер 2.

Ричард Хамилтън бе най-резултатен за Детройт с 24 точки. След като аут от игра бе контузеният Билъпс, новакът Родни Стъки използва шанса си да блесне и наниза 19 точки, 9 от които във втората четвърт.

Дуайт Хауард пък бе на обичайното си добро ниво с 20 точки и 12 борби за домакините. След като водеха убедително, те допуснаха "Буталата" да се доближат само на 4 точки от тях - 73-69 в края на третата четвърт, но после се откъснаха отново.

Тимът от Флорида бе загубил 9 поредни плейофни мача срещу Детройт - серия, която дели четъртото място за най-много поредни победи на един отбор срещу друг в историята на плейофите на НБА. За нея бе допринесло и отстраняването на Орландо от същия съперник с 0-4 в първия кръг миналата година, но сега бе прекратена.

Мач номер 4 е в събота срещу неделя, отново в Орландо.