Дунав Еконт за първи път на финал за титлата

Дунав Еконт с исторически успех
14-05-2008 20:34

Отборът на Дунав Еконт постигна най-големия успех в историята на баскетбола в град Русе, като се класира за финала за титлата при жените. Това стана факт след очаквана лесна победа в третия мач от полуфиналната серия с Рилски спортист, като гост в Самоков с 51-70.

Най-резултатни за победителките бяха капитанът Диана Найденова с 16 т. и Анна Римпова с 14. Отборът-домакин, както винаги, разчиташе най-вече на ветеранката Агнеса Дойчинова, която вкара най-много в мача - 24 точки - и записа 7 борби.

Момичетата на "Рилецо" бяха един от малкото тимове (извън другия фаворит за титлата Лукойл Нефтохимик), успели да затруднят отбора на Дунав Еконт през този сезон поне за едно полувреме - в първата от четирите им срещи в редовния сезон, Рилски спортист водеше на почивката с 1 точка разлика, преди да загуби накрая с 12. Оттогава насам обаче дунавки спечелиха 5 убедителни победи (включително мачове номер 1 и 2 от полуфиналната серия в Русе) и сега също не допуснаха подценяване.

Дунав Еконт изоставаше в резултата само в началото (4-0), преди да вземе инициативата за да не я изпусне до самия край. До почивката гостенките вече имаха аванс от 15 точки, после само в един момент от второто полувреме той бе намален до 11, но до края отново бе увеличен до почти 20 точки. Сега на баскетболистките на русенския тим им остава да се готвят за мачовете на истината - финалната серия, в която те ще имат домакинско предимство. Рилски спортист пък има шанс за втори път в историята си (след 2006 г.) да спечели бронзовите медали. Сериите за златото и бронза започват на 23 май.