Бостън с първа победа като гост в плейофите тази година

Гарнет с поредния дабъл дабъл (AP Photo)
25-05-2008 10:37

Лидерът от редовния сезон в НБА, Бостън Селтикс, се разигра като гост точно, когато е най-необходимо. След като загуби и всичките си шест гостувания в плейофите до момента, Келтите победиха тази нощ Детройт Пистънс с 94-80 и си върнаха за загубата у дома преди дни. Така резултатът в серията вече е 2-1 победи за зелените.

Кевин Гарнет завърши с 22 точки и 13 борби при тази изключително важна победа. В същото време Кендрик Пъркинс добави 12 и 10, за Келтите, които започнаха двубоя с аванс от 11-0.

Лидерът на домакините Чонси Билъпс, си изпати от контузията, която не му позволи да е пълноценен и завърши с едва 6 точки за Буталата, които бяха 1-13 от линията за три точки.

Бостън водеше през целия мач след прекрасния си старт. Така след първото полувреме те бяха напред 50-32, което са най-малко отбелязаните точки от Детройт за първото полувреме през целия сезон.

През второто полувреме домакините заложиха на зонова защита на половин игрище, което им позволи да намалят малко и да са близо до десет точковата разлика. След кош на Принс, Детройт намали до девет при 3.05 до края, но това бе най-близкото, до което се добраха, тъй като отбелязаха едва още две точки до края.

Ричард Хамилтън вкара най-много в мача - 26 точки, а новобранецът Родни Стъки добави 17. Все пак това бе недостатъчно за Буталата, които пропуснаха възможността да поведат в серията и ще трябва да дадат всичко, за да спечелят следващия си мач и да останат в играта.