Бостън повежда на Лейкърс във финала от НБА

Пол Пиърс (AP Photo)
06-06-2008 08:26 | Stoyan Alipiev | BGbasket.com

След като напусна срещата заради усукано коляно в третата четвърт, а нещата не изглеждаха добре за отбора му, Пол Пиърс се оказа лидерът в края и бе в основата на успеха на Бостън Селтикс над Лос Анджелис Лейкърс с 98-88 в мач номер 1 от финалната серия в НБА.

Пиърс бе изнесен на количка след като 7 минути преди края на третата част се сблъска със съотборника си Кендрик Пъркинс, но се завърна и вкара 19 от своите 22 точки през второто полувреме. В това число и двете поредни тройки, които изведоха Бостън напред в резултата.

Кевин Гарнет завърши с 24 точки и 13 борби, докато третият от голямото трио Рей Алън се отчете с 19 точки и 8 борби.

За първата победа на Селтикс от 1987 насам във финала на НБА Рейджон Рондо добави 15 точки и 7 асистенции.

Коби Брайънт, който вече има три шампионски титли вкара 24 точки за Лейкърс. „Езерняците” играят за първи път във финала на НБА откакто загубиха в него от Детройт през 2004.

Дерек Фишър и Пау Гасол добавиха по 15 точки.

Мач номер 2 е в понеделник сутрин българско време, отново в Бостън.