Юношите на България - последни на турнира в Гърция

06-07-2008 02:15

Юношите на България завършиха на последното, четвърто място на международния турнир в град Сирос в Гърция. В последната си среща те играха срещу един от съперниците си на Евробаскет 2008, което стартира на 25-ти юли. Баскетболистите на Йордан Колев загубиха със 69-91 от Турция и останаха без спечелен мач в турнира. Турците завършиха втори, Русия трета, а победител стана отборът на домакина Гърция. Те победиха в последната си среща руснаците със 75-72.

България не успя да спечели нито една от частите, а още след 10 минути пасива бе 14 точки (16-30). На почивката вече разликата бе 22 (30-52) в полза на младите турски баскетболисти. Явно липсата на Христо Захариев и Димитър Маринчешки си казва думата и те не показаха всичко това, на което са способни. Нашите имат точно 18 дни до началото на европейското първенство и през това време е нужно да направят нужните корекции. Освен с Турция, България е в група още с Хърватия и Латвия.