Втора загуба за кадетките на България

Надежда Спасова
15-07-2008 00:11

Кадетките на България изиграха една слаба част и тя се оказа решаваща за втората загуба от връстничките им от Турция със 73-84. В спортния комплекс в Правец баскетболистките на Борислава Мандур и Ивайло Христов не успаха да противодействат във втората четвърт и вкараха само 12 срещу 27 точки за съперника. Така на почивката туркините имаха 17 точки аванс 31-48 и се виждаха победителки за втори пореден мач. Българките играха добре през второто полувреме, въпреки че липсваха двете основни разпределителки на отбора – Весела Ковачева и Дора Севова. Така в тяхно отсъствие на тази позиция играха Памела Дечева и Нора Георгиева.

Най-много точки за България вкара Стела Бонева – 17, а Памела Дечева добави 15 точки и 6 борби, но направи и 7 грешки. Надежда Спасова завърши с 8 точки и 5 овладени топки.

За гостенките Йорук и Белджик отбелязаха по 17 точки.

Утре е последната среща  в спортния комплекс в Правец в 10.30 ч. сутринта.

България (16) – Турция (16) 73-84 (19-21, 12-27, 20-19, 22-17)

България (16): Спасова 8, Джонева 2, Габровска 0, Рашева 6, Янкова 2, Дечева 15, Маринова 3, Бонева 17, Георгиева 5, Тютюнджиева 7, Шикилева 6, Григорова 2