Галинари дебютира за Никс

Добър дебют за Галинари (AP Photo)
15-07-2008 10:52 | Александър Сотиров

Ню Йорк Никс записаха първата си победа в Лятната лига на НБА в Лас Вегас, след като надделяха над Кливланд Кавалиърс с 97:94. Никс започнаха разконцентрирано, и губеха след първата четвърт, но след това бързо се окопитиха и обърнаха мача в своя полза.

В тази среща своя НБА дебют направи италианското крило Данило Галинари. 206-сантиметровия Галинари бе избран от Ню Йорк със шестия избор в тазгодишния драфт, а при самата церемония по избирането бе бурно освиркан.

Галинари игра 30 минути, но отбеляза всичките си точки (14) само за 7 минути през третата и четвъртата част на мача. Последните му точки бяха от наказателната линия, преди да бъде заменен заради болки в гърба. Към 14-те си точки Данило прибави и 6 овладени борби, 2 асистенции и 1 чадър.

За Никс добре игра миналогодишния избор в драфта Уилсън Чандлър. Той наниза 26 точки и овладя 8 отскочили топки.

Новобранецът Джей Джей Хиксън реализира 26 точки и овладя 9 борби в дебюта си за Кливланд. Клей Тъкър остана със 17 като резерва.

„Просто се опитах да играя твърдо” заяви Галинари. „След като видях за какво става дума, как се държат противниците и съдиите играх по-добре през второто полувреме. Ще се адаптирам.”