ЦСКА и Рилски спортист първи подадоха заявки за Националната Баскетболна Лига


ЦСКА и Рилски спортист първи подадоха заявки за Националната Баскетболна Лига
Рилски и ЦСКА първи се записаха за НБЛ
15-07-2008 11:26

Днес е крайният срок за подаване на заявките за участие в новосформираната Национална Баскетболна Лига (НБЛ) за мъже. До днес всички клубове, желаещи да играят в НБЛ трябва да внесат първата част от депозита в рамките на 5000 лева, а останалите 20 000 от нужния минимум трябва да постъпят в касите на БФБ до края на месец Юли.
 
До този момент в БФБ има пристигнали две заявки за участие в лигата, на ЦСКА и Рилски спортист от Самоков, но до края на работния ден се очакват да пристигнат и останалите. Всички желаещи отбори са получили формуляри, които трябва да се попълнят и изпратят с куриер до баскет централата.
 
Клубовете трябва да отговарят на определени изисквания за да могат да играят в НБЛ. Те трябва да разполагат с минимум 500 000 лв. Бюджет, да нямат финансови задължения към ФИБА и БФ”Баскетбол”, нито към треньорите, работещи по писмен договор с БК. Трябва и да разполагат с детски отбори, които да участват в турнирите организирани от БФБ през сезон 2008-2009.

Коментари
winbet
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи