Младежите бият юношите в контрола

Младежите на България
15-07-2008 20:24

Националният младежки тим на България направи последна проверка преди да срещне мъжкия отбор, воден от Пини Гершон в първия ден от международния турнир, който започва утре в Самоков. Отборът до 20 години на Иван Чолаков и Петко Делев спечели само една четвърт, но това бе достатъчно за крайния успех над юношите на България. По-малките национали играха по-добре през първото полувреме и съвсем заслужено водеха с 5 точки разлика (33-38).

Всичко се реши в третата четвърт, когато батковците се разиграха не само в нападение, но и в защита допуснаха едва 9 точки. След 30 минути игра България (20) поведе с 66-47. В последната четвърт те отбелязоха само 4 точки, но това не им попречи да бъдат крайни победители в срещата.

Юношеският тим, който се води от Йордан Колев и Емил Борисов ще изиграе още две контроли с близките дни срещу младежките отбори на Румъния и Македония.

Отличиха се Иван Лилов (21 точки) и Чавдар Костов (15 точки) за победителите, а за по-малките Александър Янев (13 точки) и Христо Захариев (11 точки).

България (20) – България (18) 70-57 (19-21, 14-17, 33-9, 4-10)

България (20): Колев 11, Костов 15, Маринов 4, Лилов 21, Христов 2 (Филчев 2, Михайлов 0, Янков 0, Ваклинов 0, Цветков 5, Истилянов 2, Борисов 0, П.Иванов 8)

България (18): Аврамов 10, Захариев 11, Маринчешки 5, Янев 13, Славчев 4 (Пасков 4, Желев 5, Кьосев 2, Атанасов 0, Минчев 3)