Отново загуба за жените до 20, срещу Белгия последен шанс за оставане

Още един шанс за България (20)
18-07-2008 00:18

Отборът на България – жени до 20 години опря до последния си мач на европейското първенство в опита си да остане в дивизия А. Нашите допуснаха четвърта загуба общо и първа в група G, този път от Германия с 58-64 и за да останат в най-силната дивизия трябва да победят в събота Белгия.

След този успех Германия си осигури участие в дивизия А и догодина, докато отбора на Гърция изпада след като падна от Белгия по-рано през деня.

В един изключително нервен мач, германките показаха по-добра концентрация в последните минути на срещата и записаха втора поредна победа в групата. Те водеха почти през цялото време на срещата, а разликата им дори достигна 9 точки (39-48) по средата на третата четвърт. Българките от своя страна не се предаваха и винаги намираха начин да се върнат в срещата.

5:38 преди края след тройка на Мария Цанкова и кош на Даниела Петева нашите излязоха напред в резултата със 64-63. Последва тайм аут за германките и те вкараха следващите 8 точки в срещата за 64-71 в следващите по-малко от две минути игра. Нашите намалиха до 68-71 след кош на Веселка Тодорова 1:13 преди края, но до последния съдийски сигнал в двубоя не отбелязоха нито една точка.

Тодорова бе най-резултатна за България с 20 отбелязани точки (10/10 от наказателната линия), Мария Цанкова добави 18, а центъра на Лукойл Нефтохимик Димана Макариева завърши с 12 точки и 7 борби. Втори пореден мач добре се включи като резерва Даниела Петева – 11 точки, 5 борби и 3 асистенции.

Големи проблеми за момичетата на Иван Лепичев създаде 191-сантиметровата Юлия Трогеле, вкарала 13 точки и хванала 15 борби.

Съдиите отсъдиха двойно повече нарушения срещу Германия (22 на 11), а българките показаха добър мерник от наказателната линия (18/21-85.7 %). Но и това не помогна на нашите състезателки да постигнат така желания успех.

Така в събота от 16.15 българско време ще стискаме палци на баскетболистки ни в срещата с Белгия. Който спечели – остава в дивизия А, който загуби, отива в дивизия В.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) – ГЕРМАНИЯ (20)