Пак малко не стигна на жените, загубиха този път от Сърбия

България загуби в Сърбия
03-09-2008 21:53

Втора поредна загуба в евроквалификациите регистрира женският национален отбор на България след като загуби в Сърбия със 67-73. Така вече нашите момичета имат 1 победа и 2 загуби от 3 изиграни срещи, докато това бе първи успех за Сърбия в тези квалификации.

Срещата вървеше равностойно до 8-а минута, когато българките имаха аванс от 2 точки 17-15. Домакините обаче затвориха първата четвърт със 7 безответни точки и поведоха с 17-24 след 10 минути игра.

Българките изглеждаха доста объркани и докато се съвземат Сърбия вкараха нови 8 точки за 17-32 в 12-а минута. Последва и реда на момичетата на Николай Боруков, които отговориха със серия от 13-2 и успяха да съкратят разликата на 30-34 по средата на втората част. Все пак благодарение на отличните в тази среща Йелена Милованович и Ана Перович сръбкините се оттеглиха на почивката с 9 точки преднина – 36-45.

В първите 8 минути на второто полувреме България отбеляза само 4 точки и закономерно момичета губеха с 15 точки в 28-та минута на срещата – 40-55. Това бе и сигналът за тях, отново успяха да влязат в серия и се върнат в него. Първо вкараха 6 поредни точки до края на третата част, а след това и първите 5 от последната част за серия от 11-0 и 8:53 преди края разликата бе сведена само до 4 точки - 51-55. И не само, след кош на Гергана Брънзова-Ерденай 4:44 преди края сръбкините вече нямаха преднина и резултата бе изравнен за 59-59. Миляна Мушович вкара решителна тройка за Сърбия за 59-62 в тяхна полза и оттук нататък нашите не можаха да стигнат съперника си. Сръбкините устискаха макар и трудно победата с шест точки за крайното 67-73.

Евелина Гунева бе най-резултатната състезателка на терена с 21 точки, а Брънзова-Ерденай завърши с 11 точки и 10 за дабъл дабъл в тази среща. Сръбкинята с български паспорт Таня Чиров и Радостина Славова останаха с по 8 вкарани точки.

За Сърбия Адрияна Кнежевич и Ана Перович завършиха с по 14 точки, а Милованович остана с 13.

Големият проблем на българските баскетболистки бе многото допуснати грешки, цели 24 в този мач срещу само 14 за съперника.

В събота България гостува на Белгия в мач номер 4 от груповата фаза по пътя към Евробаскет 2009.