Рилски спортист с две победи и загуба в Турция

Македонецът Тодоров записа първи две победи
11-09-2008 22:52 | Rilskibasket.com

Две победи и загуба постигна мъжкият Рилски спортист в първите си три срещи от турнето в Турция. Първо на път за Истанбул момчетата на новия треньор, македонецът Александър Тодоров се спряха в Одрин и играха с Олин Едирне. Мачът бе наблюдаван от близо 200 зрители, а освен това бе отразен от една местна телевизия и представители на 6 вестника.

Рилски спортист победи със 79-75 срещу един отбор със сериозен спонсор и намерения догодина да играе в първа турска дивизия. Баскетболистите на Рилецо стартираха отлично срещата в нападение и още след 10 минути игра поведоха с 10 точки – 30-20. На почивката домакините намалиха до само 6 – 43-37, но след 30 минути игра отново българите върнаха 10 точки на таблото в залата – 65-55.

Последната част премина доста интересно, двата отбора заздравиха много защитата и в крайна сметка въпреки умората от дългото пътуване Рилски спортист победиха с 4 точки разлика.

Най-резултатни за българския тим бяха сърбите в тима – новият състезател Драгослав Папич завърши с 27, а сънародника му Бранко Миркович добави 19 точки.

Във втората среща с отбора на Ъшък спор от Истанбул бе далеч по-оспорвана от началото до нейния край. Домакините водеха през първите три части, а малко не достигна на българския тим да обърне мача и те паднаха със 77-83.

Александър Груев отбеляза 16 точки, Травис Питърсън добави 14, а Богдан Боев пък бе последния баскетболист от самоковци с двуцифрен актив – 10 точки.

За турците Горур с 29 и Токатли с 20 бяха двамата състезатели, които създадоха най-много проблеми на българите.

В третата среща пък съперник бе ИТУ Юнивърсити, който доскоро бе редовен участник в най-добрата турска лига. Сега в момента те се състезават във втората им дивизия. След отлична игра на американеца Травис Питърсън, отбелязал 25 точки Рилецо победи с 86-81. Груев добави 13, Боев 9, а Левен Белберов завърши с 8 точки.

За турците Дере с 22 и Яниер с 19 точки бяха най-добри реализатори на терена.
Снощи отборът наблюдава квалификацията между Турция и Франция в най-хубавата зала в Истанбул – Абди Ипекчи.

След завръщането си от Турция, Рилски спортист организира силен международен турнир следващата седмица с участието на Спартак Плевен, Евроинс Черно море и македонския шампион Фени Индустри от Кавадарци.