Евроинс Черно море бие с точка шампиона на Македония

Кори Макинтош (сн. BulgarianBasket.com)
16-09-2008 22:58

Евроинс Черно море записа първа победа на международния турнир, който стартира тази вечер в Самоков. Варненските баскетболисти се наложиха над шампиона на Македония Фени Индустри с минималното 80-79 след отличен мач на триото Кори Макинтош, Симеон Ценов и бразилеца Атила Сантош. Тримата вкараха 60 от общо 80 точки за Евроинс Черно море.

Двата тима, които са участници в новосформираната Балканска лига показаха един добър за началото на сезона баскетбол. Гостите контролираха ситуацията на терена през първите 20 минути и на почивката водеха със 6 точки – 38-32.

Варненци решиха срещата в частта веднага след почивката, когато вкараха 26 точки в коша на съперника и влязоха в последната четвърт с 4 точки преднина.

Последните 10 минути играчите на Даниел Димитров дори успяха да поведат и с по-голяма разлика, но Фени намали. В края със сирената македонците отбелязоха тройка и така свалиха до само 1 точка крайния резултат – 80-79.

Макинтош бе най-резултатен с 24 точки, а освен това той добави и 7 овладени топки и 3 асистенции.

Новият капитан на варненци Ценов добави 21 точки, от които 5 тройки. Въобще „моряците” показаха отличен процент от зоната за три точки и реализираха половината си стрелби от далечно разстояние (10 от 20 – 50 %)

Дошлият на пробен период бразилец Сантош се показа в добра светлина и записа дабъл дабъл – 15 точки и 11 борби.

За гостите над всички бе американското крило Доналд Коул, вкарал 31 точки преди да излезе за 5 лични нарушения.

Бившият състезател на Лукойл Академик Гьорги Чековски също напусна за 5 фала, но игра много добре и се отчете с 14 точки и 9 борби за македонците.

Освен отличната стрелба от тройката, варненци имаха сериозно предимство в борбата под коша – 39 на 28 овладени топки в тяхна полза.

Треньорът на гостите Емил Райкович използва само 7 състезатели в днешната среща.

Утре Евроинс Черно море играе с отбора на Спартак Плевен, докато Фени Индустри среща друг представител в Балканската лига – отбора на домакина Рилски спортист.