Първа победа за Димитрова, втора за Цекова във Франция

Димитрова в акция към коша
02-10-2008 11:01

След като загуби в дебюта си във френското първенство миналата събота, снощи Екатерина Димитрова и нейния Баскет Ланд победиха за първи път в официален мач за сезон 2008/09. Във втория кръг от LFB sъперник бе съставът на Реймс, а крайния резултат от мача 80-67 в полза на отбора на Димитрова.

Българката, която премина във френския клуб през трансферния период през изминалото лято се представи отлично и потвърждава мнението на специалистите, че ще играе сериозна роля в отбора. В мача срещу Реймс тя игра 25 минути и отбеляза 9 точки, хвана 5 борби, подаде 2 асистенции и отне 1 топка за коефициент от 14, втори в целия отбор.
Баскет Ланд спечели всичките части в срещата и нито за миг не изпусна инициативата в срещата.

В същото време Тарб на Полина Цекова постигна втори успех, този път у дома над Д’Артоа Баскет Феминин с 82-49. Българката вкара 11 точки и отне 4 топки за 23 минути като отново показа, че ще сериозен фактор за тима си и през новия сезон.