Втора победа за Лукойл Академик в Кипър

Лукойл спечели и втория мач в Кипър
09-10-2008 09:48

Лукойл Академик се наложи и във втората си среща от турнето в Кипър. Този път съперник бе шампионът на тази страна – Керавнос. "Студентите" победиха със 77-72, но това не се случи никак лесно. Момчетата, водени от старши треньора на тима Любо Минчев, не започнаха добре срещата и след първите 10 минути имаха пасив от 19 точки - 8-27.

Във втората четвърт те се разиграха и отбелязоха 28 точки срещу само 19 за съперника. Така голямата разлика на Керавнос бе стопена до само 10 на почивката – 36-46. След 30 минути игра аванса на домакините вече бе само точка – 58-59, за да дойде силната последна част за Лукойл Академик и крайна победа със 77-72.

Най-резултатен за Лукойл Академик бе Тим Пикет с 22 точки. Тодор Стойков добави 16, а Кени Аделеке се отчете с 13. За домакините Трисокас отбеляза 20 точки.

Днес от 16.00 часа Лукойл Академик играе срещу Аполон Лимасол, отбор който те победиха през миналата седмица с убедителна разлика в приятелска среща в спортния комплекс в Правец.