Дунав Еконт губи контрола в Александрия

Даниел Пейдж изигра първи мач за Дунав
09-10-2008 16:00 | БНТ Север

Отборът на Дунав Еконт загуби със 62-69 от Александрия в контролна среща, играна в румънския град, информира БНТ Север. Домакините започнаха по-силно двубоя, като след 10 минути игра водеха с 6 точки, а на полувремето преднината им беше 13 (40-27).

Третата четвърт беше равностойна, но за Александрия силно продължаваше да играе Тифани Портър. Последната част беше най-силната за състава на Дунав Еконт. Те бяха с много добра защита и за първите 5 минути домакините отбелязаха само 1 точка, а преднината им беше намалена до 6 точки, но до края на двубоя до пълен обрат в резултата не се стигна.

Дебют с екипа на Дунав Еконт направи американката Даниел Пейдж. Първата среща на шампиона за сезон 2007/2008 е в Русе в събота срещу Монтана. След това предстоят още два двубоя от първенството. На 23 октомври тимът ще излезе и срещу Елицур Рамла в турнира ФИБА Еврокъп.