Тони 7 загуби от Монтана 2003 в Ямбол

Тони 7 загуби от Монтана 2003
18-10-2008 17:42

Женският Монтана 2003 записа втора поредна победа в шампионата при дамите след като се наложи леко като гост на Тони 7 с 88-51. Това бе първата среща от 3-ия кръг при дамите, а поради ремонт на залата в Сливен мачът се игра в Ямбол.

Гостенките от Монтана решиха срещата още след първата четвърт, когато поведоха с 27-10. На почивката момичетата на Ивайло Христов успяха да свалят една точка от този аванс на Монтана, но всички дилеми около крайния победител приключиха в третата част. Тогава баскетболистките на Монтана вкараха 28 срещу само 9 точки за Тони 7 и всички дочакаха спокойно края на срещата.

Пет състезателки на Монтана 2003 завършиха с двуцифрен точков актив като най-резултатна бе Вера Перостийска с 20 точки. Освен това тя направи пак 4 блока, които добави в катива си към уникалните 7 в първия кръг срещу Дунав Еконт и 1 във втория кръг. Така тя вече има 12 след 3 изиграни срещи или средно по 4.0 на мач.

Най-голям коефициент в края на срещата обаче получи Жанета Жельова. Тя постигна сбор от 27 след като реализира 15 точки, хвана 12 борби и подаде 4 асистенции.

На висота за гостенките също бяха Ивелина Вранчева с 18 точки и 6 асистенции, както и Румяна Николовска с 16 и Жени Димитрова с 13 точки.

Дебют за Тони 7 в А група направи Марина Илиева. Тя пропусна първия мач за отбора си поради изчакване на разрешение от италианския отбор Лазур Катания, в който играеше до преди година. В един дуел една срещу друга застанаха двете най-високи баскетболистки – Илиева (197 см) и Перостийска (196 см) като последната се представи доста по-добре. Илиева игра само 13 минути и след като получи контузия в коляното не успя да довърши срещата.

Гергана Колева бе най-резултатна за Тони 7 със своите 21 точки и 4 отбелязани тройки. Цветелина Кременлиева добави 9, а младите надежди Радостина Рашева и Деница Минчева останаха с по 6 точки.