Спартак Плевен победи Черно море като гост, Левски надигра Рилски спортист

Хол бе неудържим в София
25-10-2008 20:36

Спартак Плевен надви Евроинс Черно море след продължения като гост във Варна, докато Левски би Рилски спортист в София в последните две срещи от третия кръг на Националната Баскетболна Лига.

Левски разби със 124-103 Рилски спортист си върна загубеното след вчерашните две срещи второ място, докато във Варна Черно море допусна първа загуба у дома за сезона и се препъна срещу Спартак Плевен след петминутно продължение – 85-90.

Плевенчани са на четвърта позиция след този трети кръг, а варненци с големите си амбиции през тази година допуснаха втора поредна загуба и са едно място по-надолу.

Маркъс Хол вкара 27 точки, най-много за победата на „сините”, а други пет баскетболисти на Левски завършиха с двуцифрен актив. Сред тях се отличиха Станислав Славейков с 22 и Васко Евтимов с 21 точки, въпреки че последния игра само 20 минути.

Във Варна Спартак имаше възможността да реши мача още в редовното време, но не успя в последната си атака на коша. Все пак нервите на гостите от Плевен бяха по-силни и в продължението узпяха да грабнат ценната победа. Отново над всички бе капитанът на плевенчани Хрисимир Димитров, вкарал 21 точки и хванал 9 борби. Илия Станков добави 17, а голямата изненада за домакините бе силното представяне на доскорошните играчи на варненския клуб – Веселин Георгиев и Владимир Маринов-Елвиса. Георгиев отбеляза 13 точки, а Маринов 15 за победата на гостуващия тим.