Българи в чужбина

Деян Иванов във форма за Задар
26-10-2008 00:46

От българите в чужбина най – добре се представи националът Деян Иванов. Неговият Задар победи Хелиос с 73:67, а Иванов стана най-полезен играч на мача. За престоя си от 32 минути на терена българинът отбеляза 19 точки, овладя 7 борби, подаде 2 асистенции и „наби” 3 „чадъра”. С тези показатели коефициентът му е 24 – най-доброто постижение в мача. Задар заема трето място във временното класиране на адриатическата лига с 4 победи и 1 загуба.

Филип Виденов постигна важна победа със своя тим Гранада. Те победиха със 74-71 Иурбентиа Билбао в поредния кръг от АСВ. Българският баскетболист вкара 5 точки и подаде две завършващи подавания за 11 минути на терена.

В Лига феминина 2 на испанското пъвенство Радостина Димитрова игра невероятно и отборът й – Бургос заслужено разгроми Бембибре с 99:73 като домакин. Радостина игра 29 минути и записа 23 точки и 5 борби. Тя е и на първо място по отбелязани точки в кръга, а отборът й е на трето място в схемата.

В испанската Лига феминина българата Жаклин Златанова и нейния Екстругаса загубиха от Сарагоса с 80:66. Златанова бе на терена 18 минути, през които вкара 8 точки и овладя 4 борби. Отборът й се намира на девето място след 5 кръга.

След победата си в предишния кръг Веселка Тодорова също претърпя поражение. Нейният Ондарибия загуби от Ривас Екополис, съперника на Дунав Еконт в турнира на ФИБА с 94:76. Българката игра 14 минути и отбеляза 6 точки. Ондарибия заема шестото място в първата дивизия.

Евелина Гунева е третата българка с труден ден в испанската Лига феминина. Отборът й – Кади загуби от Естудиантес с 71:65. Гунева беше на терена 16 минути, през които отбеляза 2 точки и хвана борба. Отборът й се намира на 12-то място във временното класиране.

Божидар Аврамов игра 13 минути при загубата на неговия Гандия Баскет като домакин на Баскет Майорка с 91:100. Младият национал успя да отбележи 3 точки и да подаде 2 асистенции.

Калик Алгеро на Роксана Йорданова загуби от Киети в мач от южната италианска женска дивизия. Българката игра 34 минути и отбеляза 5 точки, хвана 4 борби и подаде 3 асистенции.

Екатерина Димитрова игра 16 минути своя Баскет Ландес при загубата от Кале със 64-77. Българката вкара 2 точки и хвана 2 борби за своя френски тим.

Българинът с френски паспорт Илиян Евтимов постигна победа с Дойче Банк Скайлайнърс, този път над Падерборн Баскетс със 61-56. Той игра 32 минути и отбеляза 5 точки, а освен това грабна и 7 борби.