Шампионите започват с победа над „Краля” и компания

Джеймс срещу Гарнет и Пиърс (Reuters Photo)
29-10-2008 10:53

Рано тази сутрин се изиграха първите три мача за сезона в Националната баскетболна асоциация. Веднага след акто получиха пръстените си на тържествена церемония в залата си ТД Банкнорт Гардън, шаммпионите се изправиха срещу Кливлънд Кавълиърс и победиха с 90:85 и успяха да се усмихнат след емоционалното получаване на пръстените си.

Пол Пиърс отбеляза 27 точки, а Лион Поу „подпечата” победата с чудовищна забивка в мач, който не отстъпваше по напрежение на всеки плейофен двубой. Ражон Рондо отбелазя 14, а Лион Поу добави 13 за Бостън, които вдигнаха 17-тата титла в истирията си.

ЛеБрон Джеймс вкара един от два наказателни удара, за да доближи отбора си само на 2 точки пти 10 секунди оставащо време, но „келтите” успяха да задържат притежанието си и тогава дойде редът на Поу, който заби зверски през Андерсон Варежао за 88:84 5.3 секунди преди края и въпреки че пропусна да отбележи от наказателната лиия, Бостън успяха да запозят водачеството си и да победят.

Джеймс наниза 22 точки, хвана 7 борби и подаде 6 асистенции, но пропусна четири много важни накзателни удара в последната част – нещо, което се случи и в седмия мач на финала на Източната конференция миналия сезон.

Голямата разлика в мача дойде през третата част, която Селтикс спечелиха с 24:13 и оттам загубиха контрол над мача. Последните 12 минути започнаха с друга зверска забивка на Поу. Този път „жертвата” беше Делонте Уест. Тя донесе 8 точки преднина за домакините при 9 оставащи минути.

Другите членове от „голямото трио” не показаха много в мача. Кевин Гарнет постигна скромните за неговите възможности 11 точки и 6 борби, а Рей Алън отбеляза едва 8.
За „кавалерите” Жидрунас Илгаускас отбеляза 11 точки и хвана 8 борби.

В следващият мач за вечерта Лос Анджелис Лейкърс победи Портланд Трейлблейзърс в собствената си зала Стейпълс Сентър. Коби Брайънт отбеляза 23 точки, повеждайки отбора си към първа победа с 96:76.
 Дебютиралият новобранец на БлейзърсГрег Одън напусна играта през третата четвърт с контузия в десния крак и не се завърна в игра.

Носитлят на титлата МВП – Брайънт отбеляза 9/17 за 2 точки, добавяйки 11 борби и 5 асистенции. Пау Гасол вкара 15 и овладя 7 отскочили топки.

Травис Аутлоу поведе Портланд, вкарвайки 18, а много добре се представи испанеца Руди Фернандес, който отбеляза 16 точки в дебютния си мач.

В третия мач за първия ден от новия сезон Чикаго победи като домакин Милуоки Бъкс в зала Юнайтед Сентър в Чикаго, Илинойс. Новобранецът Дерик Роуз вкара 11 точки и подаде 9 асистенции, помагайки на треньора Вини Дел Негро да спечели дебютния си мач начело на Чикаго Булс.

Луол Денг вкара 21 точки, а Тайръс Томас добави 15 плюс 10 „борда” за „биковете”, които вкараха 35 от 69-те си опита за 2 точки и впечатлявашите 33 от 44 наказателни удара.

От пейката Бен Гордън записа 18, а Кърк Хайнрих добави 15 и седем асистенции.За Бъкс Ричард Джефърсън отбеляза 15.