Кевин Гарнет изигра 1000-ния си мач

Кевин Гарнет (AP Photo)
02-11-2008 12:12

В събота рано сутринта българско време най – скъпоплатеният играч в момента и една от най – голеимте звезди на НБА за всички времена  - Кевин Гарнет изигра своя мач номер 1000. Няколко дни след получаването на първия си шампионски пръстен, „Големият билет” отбеляза ново постижение и същевременно рекорд на НБА – за най – млад играч, постигнал бройката от 1000 мача.

Досегашният рекорд бе държан от Шон Кемп, който изигра 1000-ния си мач на 33 години и 24 дни. Тежкото крило на Бостън Селтикс влезе в НБА директно от гимназията си – Farragut academy. Така той постави името си в историята със своите 32 години и 165 дни.

Междувременно отборът му победи във въпросния мач. „Келтите” надделяха над Чикаго Булс с 96:80. „Биковете” определено нямаха ден при стрелбата, а Кей Джи беше най – добър за отбора си със своите 18 точки и 10 „борда”. Рей Алън и Ражон Рондо добавиха по 14.

Рано тази сутрин Селтикс изиграха третия си мач за сезона – срещу Индиана Пейсърс. Дани Грейджър замалко да изгуби два от зъбите си, но направи всичко възможно и задържа победата за „пешеходците”. Той отбеляза 20 точки, Ти Джей Форд добави 19, а Бостън бяха „отвяни” както малко хора биха предположили. Грейджър беше нокаутиран в началото на последната четвърт, когато в борба за топката с Пол Пиърс лицето му се срещна с паркета. В първия си мач като гост, „детелините” имаха ужасяващ процент за стрелба – едва 34, и допуснаха цели 24 грешки.

В друг мач ЛА Лейкърс надвиха Денвър Нъгетс с 104:97. Коби Брайънт отбеляза 33 точки за успеха. Пау Гасол направи дабъл дабъл – 16 точки и 16 овладени топки в повторение на първия кръг от миналогодишните плейофи в Западната конференция. Дерик Фишър и Владимир Радманович вкараха по 11 и така Лейкърс се откъснаха през втората част, за да задържат преднината си до края на мача. Кармело Антъни вкара скромните за него 13 при процент 33, а отборът му записа трета загуба от три мача в тазгодишната кампания.

В най – силния мач на кръга Финикс Сънс надделя над Портланд Трейблейзърс с 107:96. Амари Стъдамайър отбеляза 23 точки, а петимата титуляри за „слънцата” постигнаха двуцифрен актив. Те изоставаха – 50:49 на почивката, направиха много силна трета част, завършила 31:22 в тяхна полза.  Мат Барнс наниза 21 точки, а Стийв Неш добави 20 и седем асистенции. Шакил О’Нийл вкара 16, а Раджа Бел - 13 за втората победа от три мача на отбора от Финикс. Портланд бяха водени от Брандън Рой и Руди Фернандес с по 20, а ЛаМаркъс Олдридж се отчете с 16 за втората си загуба през сезона.