Евроинс Черно море падна в Сърбия

Варненци паднаха във Вършац (сн: Branko Kozlina)
05-11-2008 23:02 | Любомир Нешев

Отборът на Евроинс Черно Море допусна първа загуба в тазгодишното издание на Еврохолд Балканска лига. Пред 850 зрители във Вършац варненци бяха победени с 85-73 от Суислайън Таково.

Българите започнаха добре срещата срещу представителя на сръбската школа и се държаха равностойно в началото. Черно Море дори поведе с 4-0,но домакините бързо изравниха и се върнаха в мача. Въпреки това гостите не се стъписаха и поведоха отново, като успяха да поддържат крехка преднина през цялата първа част. Така първите десет минути приключиха при резултат 25-23 в полза на варненци.

Сърбите успяха да вземат водачеството в началото на втората част, но гостите отново се ориентираха бързо и успяха да изравнят. Така мачът продължи да се развива равностойно, кош за кош, с няколко смени на водачеството. Малко преди края на полувремето обаче домакините се откъснаха напред с шест точки аванс, най-голяма разлика до този момент в мача. Играчите на Черно Море все пак отбелязаха два поредни коша и първото полувреме завърши 41-39 за Суислайън Таково.

Третата част на двубоя се оказа и преломната за варненци. Тя стартира със серия от 12-3 за сърбите и те поведоха за първи път с повече от десет точки. Домакините успяха да контролират мача през тази част и разликата не падаше под осем точки, а 35 секунди преди края стана 15, 65-50. Макинтош отбеляза тройка, с която бе оформен резултата преди последните десет минути.

Домакините убиха надеждите на варненци за обрат още в началото, отбелязвайки първите шест точки, вдигайки разликата на 18. Черно Море се опита да намали и след тройка на Радионов разликата бе сведена до осем точки 3.55 преди края. Още в следващата атака обаче Маркович върна тройката и огорчи отново българския тим. Варненци отново намалиха до десет, но за повече не им стигнаха силите и така допуснаха първа загуба в турнира.

Най-резултатен за домакините стана Йорович с 21 точки, като той добави и 6 борби. Кнежевич и Влашкович пък добавиха съответно 13 и 12 за тима от Вършац.

За Евроинс Черно Море втори пореден много силен мач изигра Кори Макинтош. Американецът завърши с 30 точки, но за съжаление от останалите играчи само Атила Сантош успя да завърши с двуцифрен точков актив - 11 точки.

В следващия кръг българският представител приема румънския Куадрипол и със сигурност ще се стреми да постигне втора поредна домакинска победа в тази група.