Динамо Москва се справи леко с Баронс в Рига

Джанеро Парго (сн. dynamobasket.com)
26-11-2008 00:58

Динамо Москва потвърди ролята си на един от фаворитите в тазгодишното издание на Еврокъп след като разби латвийския Баронс в Рига с 80-61. След успеха на московския отбор, още след първия кръг в група В на Еврокъп почти сигурно се знае кои два отбора ще продължат в следващата фаза. Двата руски представителя – Динамо Москва и УНИКС Казан постигнаха победи като гости, а това веднага ги превръща във фаворити за първите две места, гарантиращи класиране за елиминациите.

Съставът на Дейвид Блат, който е следващия съперник на Лукойл Академик в турнира показа много и различни оръжия в нападения, които бяха прекалено много за домакините от Баронс Рига.  Динамо Москва имаха 62 % стрелба под коша и овладяха повече борби от съперника си – 43-31.

Баронс бе в мача след 10 минути игра (16-16), но още във втората четвърт си пролича разликата в класите. На почивката гостите от Русия имаха 14 точки аванс (44-30). Динамо увеличи преднината до 21 точки след 30 минути игра, а никой не се съмняваше в успеха им по време на ниско резултатната последна четвърт.

Бощян Нахбар бе най-резултатен с 24 точки, а Джанеро Парго добави 14. Руският национал Сергей Моня завърши с 11 точки и 8 овладени топки.

Гиедрус Густас отбеляза най-много за домакините – 14 точки, Димитриъс Аликзандър добави 11, а друг американец Чарлз Роудс остана с 10.

„Направихме всичко, както го планирахме. Чудесно е да почнем състезанието с голяма победа, при това като гост. Въпреки всичко трябва да се върнем у дома и да поработим върху някои детайли от нашата игра”, каза Дейвид Блат – наставникът на Динамо Москва след срещата.

Следващия вторник Баронс Рига гостува на УНИКС в Казан, докато Динамо Москва приема у дома Лукойл Академик.