Дунав Еконт отпадна от турнира на ФИБА Еврокъп

Дунав Еконт завърши на последно място в групата
26-11-2008 23:41 | Валентин Ангелов

Женският тим на Дунав Еконт отпадна от турнира на ФИБА Еврокъп след като бе победен и в последната среща като гост на Ривас Екополис. Този път русенки паднаха със 71-85 и приключват турнира с 5 загуби и само една победа. Утрешният мач между Елицур Рамла (Израел) и Цървена Звезда, който е последен в групата за този етап няма как да рефлектира на класирането. Израелският тим е първи, испанките са втори като те и двата се класират за следващата фаза. Цървена Звезда има шанс да го стори също, но трябва да стане чудо и да победи утре в Израел. Дунав Еконт е твърдо последен в групата.

Срещата вървеше равностойно до 14-та минута, когато преднината на домакините бе само 2 точки (26-24). Последва серия от 15-2 в тяхна полза и след тройка на сръбкинята Миляна Мушович 2.21 преди почивката резултата стана 41-26. В този диапазон се движеше резултата до края на втората четвърт и все пак благодарение на тройка на Зорница Костова 20 секунди преди нейния край разликата бе сведена до 48-36.

Испанките вкараха първия кош през второто полувреме, но чрез тройка на Петя Джамбазка и кош на Вероника Бортелова Дунав Еконт намали преднината на Ривас Екополис до 50-41.Оттук до края на третата четвърт испанския тим игра далеч по-добре и минута преди края на тази част те вече водеха с 20 точки (71-51).

През последната четвърт Ривас Екополис намали оборотите и позволи на единствения български отбор в женските турнири на ФИБА да намали до крайното 85-71.

Своя най-силен мач в европейските клубни турнири изигра Зорница Костова. Гардът на националния отбор вкара 21 точки, от които 4 тройки и добави 4 асистенции и 2 борби. Наталия Топалова добави 13 точки и 8 овладени топки преди да напусне за 5 лични нарушения, а американката Даниел Пейдж бе третата състезателка на русенския отбор с двуцифрен точков актив – 11 точки, 7 борби и 3 блока.

Унгарката Петра Уйхели създаде най-много главоболия на защитата на Дунав Еконт. Високата 191 сантиметра състезателка вкара 16 точки, хвана 8 борби, подаде 4 асистенции и блокира 3 стрелби за коефициент от 26 – най-много в срещата.

Черногорката Йелена Дублевич пък бе най-резултатна с 19 точки, а най-добрата баскетболистка на Ривас Екополис от първия мач в Русе американката Катрин Джоуенс добави 18 за победителките.