Женският Миньор с четвърта победа от последните пет мача

Радмила Нешева вкара 15 точки за Миньор
29-11-2008 22:58

В дербито от втората половина на таблицата на шампионата при жените Миньор постигна своята четвърта победа от последните пет срещи. След като стартира с три последователни загуби, състезателките от Перник вече имат актив от 4-4 в първенството на страната. Днес те надиграха като гости Славия Термострен със 74-68 и задминаха „белите” баскетболистки в класирането. Те от своя страна останаха едно място по-надолу със само 3 победи от 8 изиграни срещи до този момент.

Гостенките от Перник стартираха далеч по-добре мача и още след първата част имаха аванс от 15 точки – 11-26. На почивката Славия Термострен успя да намали на 29-42. Перничанки контролираха срещата, а състезателките на Борислава Мандур играеха далеч под нивото си.

Интригата в мача се завърна в третата част, когато чрез силна игра на Стефка Николова, Лиляна Илиева и Цветелина Николова домакините намалиха на само 3 точки след 30 минути игра – 55-58.

Кош на Стефка Николова в началото на последната четвърт дори свали разликата до само 1 точка (57-58), но тогава гостенките реагираха със серия от 7 поредни точки за 57-65. Малко над 4 минути преди края кош на Лиляна Илиева съкрати дистанцията до само 2 в полза на Миньор – 65-67. Последваха обаче три „сухи” минути за славистките и те не вкараха нито една точка през това време. Все пак Стефка Николова вкара 33 секунди преди края за 68-71, но това се оказа и техния последен кош в срещата. Чрез три успешни наказателни удара (1 на Светла Асенова и 2 на Радмила Нешева) Миньор Перник заслужено си тръгна с победа от столичната зала „Триадица”.

Традиционно най-силно за гостенките от Перник се представи Агнеса Дойчинова, вкарала 24 точки. Светла Асенова добави 19, а Радмила Нешева 15 за победителките. Дойчинова, Асенова и Бойка Зарева хванаха също и по 8 борби.

За Славия Термострен Стефка Николова отбеляза 19 точки, но бе само 1 от 7 от зоната за 3 точки. Ренета Дикова успя в 3 от опитите си от тройката за общо 14 точки.

Следващата седмица на връх Никулден Славия Термострен приема Рилски спортист, докато Миньор Перник ще почива.