Виденов блести срещу Барселона, вкарва им 27 точки

Филип Виденов (сн. ACB.com)
30-11-2008 16:41

Филип Виденов изигра най-добрия мач за новия си тим Гранада в испанската АСВ. Българинът бе във вихъра си и вкара 7 тройки за общо 27 точки, а те за малко не достигнаха за изненада над един от главните фаворити за титлата в испанското първенство – Барселона. Гранада загуби с 82-86 в зала Палау Блауграна пред малко повече от 4000 зрители, но до последно срещата не се знаеше как ще завърши.

Българинът показа отлична стрелба от зоната за 3 точки и вкара 7 от своите 11 опита, а освен това добави 2 борби и 1 асистенция за 38 минути игра. Коефициентът му бе най-голям от всички в мача.

За Гранада Карлос Чери, бившия състезател на ЦСКА и Крис Борчард добавиха по 12, докато за победителите Ерсан Илясова и Даниел Сантяго бяха най-резултатни с по 15 точки. Една от звездите на испанския баскетбол Хуан Карлос Наваро завърши с 14 точки, но остана в сянката на българина, който обра овациите и аплодисментите на всички фенове в залата.

Въпреки загубата, отборът на Виденов се намира на 10-о място с актив от 5 победи и 6 загуби след 11 кръга. Барселона пък са четвърти със 7 победи, но с мач по-малко.

Следващата седмица Гранада е домакин на Рико Манреса.

Друг отбор от АСВ с българин в състава – ВивеМенорка победи именно Рико Манреса пред собствена публика с 83-67. Калоян Иванов игра почти 13 минути и се представи много добре – 7 точки, 3 борби и почти перфектна стрелба – 2/3 за 2 точки и 1/1 от зоната за 3 точки.